Donderdag 28 Februari 2008
DELFT - Bij de bestrijding van verkeerslawaai heeft het meer zin om auto's, wegen en sporen minder geluidsgevoelig te maken dan om bijvoorbeeld huizen te isoleren of geluidsschermen te plaatsen.
Dat concludeert het onderzoeksbureau CE Delft in een studie die donderdag is gepresenteerd.
Het onderzoek geeft aan dat langdurige geluidshinder slecht is voor de gezondheid en zelfs tot een voortijdige dood kan leiden, een conclusie die ook al in diverse andere studies is getrokken.
Problemen
De gezondheidsproblemen, veroorzaakt door het verkeerslawaai, zouden volgens de onderzoekers in de Europese Unie per jaar oplopen tot ongeveer 40 miljard.
CE Delft stelt dat maatregelen die de bron van het lawaai aanpakken het meest kosteneffectief zijn. Zo zouden de uitlaat of de banden van auto's moeten worden gemoderniseerd zodat ze minder lawaai produceren.
Tags: geluidsscherm, verkeers, herrie, lawaai
© Alle rechten voorbehouden 2002 - 2010 Boetes.nl